My Favorite Movies
| areavip's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
Alive 1993, R) |
|
| 3 |
Scent of a Woman 1992, R) |
|
| 4 |
The Animatrix 2003, Unrated) |
|
| 5 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Godfather 2006, Unrated) |
|
| 7 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 8 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Scarface 1983, R) |
|
| 10 |
Top Gun 1986, PG) |









