Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  arealchica101's Rating My Rating
1
Dreamgirls 2006,  PG-13)
Dreamgirls
i love this movie ,its so good i can't wait to get it
2
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
i really love this movie ecspecially that it has to do with africa
3
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
Memoirs of a Geisha
i superdoper love this movie because it has to do wit japanese cultures
4
The Passion of the Christ 2004,  R)
The Passion of the Christ
this movie made me cry the first time i saw it then the more i watch it the more i understand it
5
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
me love so much
6
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
i already saw it and got the dvd
7
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
saw it on adult swim so many times
8
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
good good
9
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
this one was a little stupid but i like
10
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
very good
11
Nana 2005,  Unrated)
Nana
u can only see this in japan or on youtube
12
Nana 2 2006,  Unrated)
Nana 2
first nana was better
13
Children of Men 2006,  R)
Children of Men
this is a really good movie !
14
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
okay
15
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
love chirsbrown hate neyo
16
Love and Basketball 2000,  PG-13)
Love and Basketball
good old movie
17
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
good
18
The Grudge 2 2006,  PG-13)
The Grudge 2
better than the first grudge
19
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
love it
20
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
i love this movie
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments