Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  arcielapid's Rating My Rating
1
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) 2009,  PG)
2
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
3
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
4
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
5
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
6
The Ant Bully 2006,  PG)
7
The Deer Hunter 1978,  R)
8
Julie & Julia 2009,  PG-13)
9
Out of Africa 1985,  PG)
10
Kramer vs. Kramer 1979,  PG)
11
The Magic 7 2007,  Unrated)
12
Iron Man 2008,  PG-13)
13
The Invincible Iron Man 2007,  PG-13)
14
The Man in the Iron Mask 1998,  PG-13)
15
Iron Man 2 2010,  PG-13)
16
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian 2009,  PG)
17
Night at the Museum 2006,  PG)
18
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
19
Happy Feet 2006,  PG)
20
Jumanji 1995,  PG)
21
Aladdin 1992,  G)
22
Hook 1991,  PG)
23
Flubber 1997,  PG)
24
Meet the Robinsons 2007,  G)
25
RV 2006,  PG)
26
Good Will Hunting 1997,  R)
27
License to Wed 2007,  PG-13)
28
Bicentennial Man 1999,  PG)
29
Dead Poets Society 1989,  PG)
30
Patch Adams 1998,  PG-13)
31
One Hour Photo 2002,  R)
32
Jack 1996,  PG-13)
33
FernGully - The Last Rainforest 1992,  G)
34
Good Morning, Vietnam 1987,  R)
35
Aladdin and the King of Thieves 1999,  G)
36
The Aristocrats 2005,  Unrated)
37
Popeye 1980,  PG)
38
Awakenings 1990,  PG-13)
39
The Fisher King 1991,  R)
40
Hamlet 1996,  PG-13)
41
The Final Cut 2004,  PG-13)
42
Club Paradise 1986,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments