My Favorite Movies
| archjsmith's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Desperately Seeking Susan 1985, PG-13) |
|
| 2 |
The Last Unicorn 1982, G) |
|
| 3 |
Sweet November 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Some Like It Hot 1959, Unrated) |
|
| 7 |
Versus 2000, R) |
|
| 8 |
Stigmata 1999, R) |
|
| 9 |
The Flight of Dragons 1982, Unrated) |
|
| 10 |
Monster 2003, R) |
|
| 11 |
Private Benjamin 1980, R) |
|
| 12 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 13 |
Willow 1988, PG) |
|
| 14 |
Aliens 1986, R) |
|
| 15 |
The Dark Crystal 1982, PG) |
|
| 16 |
The Gate 1987, PG-13) |
|
| 17 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 18 |
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984, PG) |
|
| 19 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 20 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |




















