My Favorite Movies
Give list a short description
| arash246's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 3 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 4 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 5 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 6 |
The Departed 2006, R) |
|
| 7 |
American History X 1998, R) |
|
| 8 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 9 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 10 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 11 |
Once Upon a Time in America 1984, R) |
|
| 12 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 13 |
88 Minutes 2007, R) |
|
| 14 |
Crash 2005, R) |
|
| 15 |
Bitter Moon 1992, R) |















