Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  aradheadewa's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
Twilight 2008,  PG-13)
5
Cloudy With a Chance of Meatballs 2009,  PG)
6
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
Funny movies..
7
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
8
2012 Doomsday 2008,  PG-13)
9
Knowing 2009,  PG-13)
10
Aliens in the Attic 2009,  PG)
11
The Day the Earth Stood Still 2008,  PG-13)
12
Hancock 2008,  PG-13)
13
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
14
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
15
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
16
Across the Universe 2007,  PG-13)
17
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954,  Unrated)
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
19
The Butterfly Effect 2004,  R)
20
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
21
Final Fantasy X-2 2003,  Unrated)
22
Kingdom of Heaven 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments