My Favorite Movies


  ar933055's Rating My Rating
1
Rocky 1976,  PG)
2
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993,  R)
3
American Me 1992,  R)
4
Mi Vida Loca (My Crazy Life) 1993,  R)
5
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
6
The Longest Yard 2005,  PG-13)
7
Scary Movie 2 2001,  R)
8
Saw III 2006,  R)
9
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
11
Saw II 2005,  R)
12
Saw 2004,  R)
13
50 First Dates 2004,  PG-13)
14
Anger Management 2003,  PG-13)
15
Little Nicky 2000,  PG-13)
16
Billy Madison 1995,  PG-13)
17
Bulletproof 1996,  R)
18
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
19
Airheads 1994,  PG-13)
20
Going Overboard 1989,  R)
21
Click 2006,  PG-13)
22
The Waterboy 1998,  PG-13)
23
Punch-Drunk Love 2002,  R)
24
Big Daddy 1999,  PG-13)
25
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
26
Adam Sandler's Eight Crazy Nights 2002,  PG-13)
27
Eight Below 2006,  PG)
28
Six Days, Seven Nights 1998,  PG-13)
29
A Time to Kill 1996,  R)
30
While You Were Sleeping 1995,  PG)
31
Practical Magic 1998,  PG-13)
32
Gun Shy 2000,  R)
33
Two if By Sea 1996,  R)
34
Hope Floats 1998,  PG-13)
35
Forces of Nature 1999,  PG-13)
36
The Net 1995,  PG-13)
37
In Love and War 1996,  PG-13)
38
Two Weeks Notice 2002,  PG-13)
39
When the Party's Over 1993,  R)
40
Murder by Numbers 2002,  R)
41
28 Days 2000,  PG-13)
42
The Vanishing 1993,  R)
43
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
44
Scary Movie 2000,  R)
45
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
46
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
47
Cheech & Chong's Next Movie 1980,  R)
48
The Sex Movie 2006,  Unrated)
49
Rocky Balboa 2006,  PG)
50
Rocky IV 1985,  PG)
51
Rocky V 1990,  PG-13)
52
Rocky III 1982,  PG)
53
Rocky II 1979,  PG)
54
Street Fight 2005,  Unrated)
55
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments