My Favorite Movies


  aqumee's Rating My Rating
1
I Am Sam 2001,  PG-13)
2
The Last Samurai 2003,  R)
3
Children of Heaven (Bacheha-Ye aseman) 1997,  PG)
4
Ada apa dengan cinta? (What's Up with Love?) 2002,  Unrated)
5
Little Miss Sunshine 2006,  R)
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
9
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
12
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
13
The Last Kiss 2006,  R)
14
Anaconda 1997,  PG-13)
15
Anaconda III 2008,  R)
16
High School Musical 2006,  G)
17
High School Musical 2 2007,  G)
18
High School Musical 4: East Meets West 2008,  Unrated)
19
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
20
High School Musical: The Concert 2007,  Unrated)
21
Step Up 2006,  PG-13)
22
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
23
17 Again 2009,  PG-13)
24
Push 2009,  PG-13)
25
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
26
The Curious Case of Benjamin Button 2008,  PG-13)
27
Oliver Twist 1999,  PG-13)
28
The Little Traitor 2007,  PG)
29
Where God Left His Shoes 2007,  Unrated)
30
The Prince and Me 2004,  PG)
31
The Prince & Me 3: A Royal Honeymoon 2008,  PG)
32
The Prince and Me 2 2005,  PG)
33
War of the Worlds 2005,  PG-13)
34
A Perfect World 1993,  PG-13)
35
In the Land of Women 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments