My Favorite Movies


  aprilj's Rating My Rating
1
Crash 2005,  R)
2
Love and Basketball 2000,  PG-13)
3
Hotel Rwanda 2004,  PG-13)
Hotel Rwanda
Masterpiece
4
Gladiator 2000,  R)
5
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
6
Dreamgirls 2006,  PG-13)
7
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
great movie! fun for the whole family (lol)
8
Beauty and the Beast 1992,  G)
9
Green Street Hooligans 2005,  R)
10
Little Miss Sunshine 2006,  R)
11
Inside Man 2006,  R)
12
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
vince vaughn and ben stiller are hilarious. and that giant woman with the unibrow
13
Gangs of New York 2002,  R)
14
Nacho Libre 2006,  PG)
15
Collateral 2004,  R)
16
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
A Beautiful Mind
Wonderful Movie, wonderfully cast, acted and directed, even though its loonnngg, i can sit and watch it, anytime
17
Troy 2004,  R)
18
King Arthur 2004,  PG-13)
19
Ray 2004,  PG-13)
Ray
GREAT movie. Jamie Foxx did a great job. and its a great story.
20
Identity 2003,  R)
21
Brown Sugar 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments