Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  appu21's Rating My Rating
1
Forrest Gump 1994,  PG-13)
2
Notting Hill 1999,  PG-13)
3
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
4
About a Boy 2002,  PG-13)
5
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
7
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
8
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
9
50 First Dates 2004,  PG-13)
10
RV 2006,  PG)
11
The Final Cut 2004,  PG-13)
12
Insomnia 2002,  R)
13
One Hour Photo 2002,  R)
14
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
15
Bicentennial Man 1999,  PG)
16
Patch Adams 1998,  PG-13)
17
Good Will Hunting 1997,  R)
18
Flubber 1997,  PG)
19
Fathers' Day 1997,  PG-13)
20
Jack 1996,  PG-13)
21
Jumanji 1995,  PG)
22
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
23
Awakenings 1990,  PG-13)
24
You Don't Mess with the Zohan 2008,  PG-13)
25
Click 2006,  PG-13)
26
The Longest Yard 2005,  PG-13)
27
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
28
Anger Management 2003,  PG-13)
29
Big Daddy 1999,  PG-13)
30
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
31
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
32
The Waterboy 1998,  PG-13)
33
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
34
Billy Madison 1995,  PG-13)
35
Little Nicky 2000,  PG-13)
36
Punch-Drunk Love 2002,  R)
37
Mixed Nuts 1994,  PG-13)
38
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
39
The Terminal 2004,  PG-13)
40
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
41
Cast Away 2000,  PG-13)
42
You've Got Mail 1998,  PG)
43
Apollo 13 1995,  PG)
44
Big 1988,  PG)
45
Philadelphia 1993,  PG-13)
46
Road to Perdition 2002,  R)
47
That Thing You Do! 1996,  PG)
48
Splash 1984,  PG)
49
The Godfather 1972,  R)
50
The Devil's Advocate 1997,  R)
51
Two For the Money 2005,  R)
52
Scent of a Woman 1992,  R)
53
Where Eagles Dare 1969,  PG)
54
The Guns of Navarone 1961,  Unrated)
55
Freaky Friday 2003,  PG)
56
The Hot Chick 2002,  PG-13)
57
Blind Dating 2007,  PG-13)
58
Guess Who 2005,  PG-13)
59
Guess Who's Coming to Dinner 1967,  Unrated)
60
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
61
The Rock 1996,  R)
62
Entrapment 1999,  PG-13)
63
Goldfinger 1964,  PG)
64
The Untouchables 1987,  R)
65
The Hunt for Red October 1990,  PG)
66
You Only Live Twice 1967,  PG)
67
Dr. No 1962,  PG)
68
From Russia With Love 1963,  PG)
69
Diamonds Are Forever 1971,  PG)
70
Thunderball 1965,  PG)
71
Never Say Never Again 1983,  PG)
72
Murder on the Orient Express 1974,  PG)
73
The First Great Train Robbery (The Great Train Robbery) 1979,  PG)
74
War of the Worlds 2005,  PG-13)
75
Minority Report 2002,  PG-13)
76
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
77
The Last Samurai 2003,  R)
78
Mission Impossible 1996,  PG-13)
79
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
80
Top Gun 1986,  PG)
81
Jerry Maguire 1996,  R)
82
Rain Man 1988,  R)
83
A Few Good Men 1992,  R)
84
Days of Thunder 1990,  PG-13)
85
Cocktail 1988,  R)
86
The Firm 1993,  R)
87
Born on the Fourth of July 1989,  R)
88
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
89
Ghost Rider 2007,  PG-13)
90
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
91
National Treasure 2004,  PG)
92
Face/Off 1997,  R)
93
World Trade Center 2006,  PG-13)
94
Con Air 1997,  R)
95
City of Angels 1998,  PG-13)
96
Next 2007,  PG-13)
97
Matchstick Men 2003,  PG-13)
98
Leaving Las Vegas 1995,  R)
99
It Could Happen to You 1994,  PG)
100
Moonstruck 1987,  PG)
101
Guarding Tess 1994,  PG-13)
102
Mystic River 2003,  R)
103
I Am Sam 2001,  PG-13)
104
The Interpreter 2005,  PG-13)
105
The Game 1997,  R)
106
Dead Man Walking 1995,  R)
107
Carlito's Way 1993,  R)
108
American Gangster 2007,  R)
109
Man on Fire 2004,  R)
110
Inside Man 2006,  R)
111
Remember the Titans 2000,  PG)
112
Training Day 2001,  R)
113
Déjà Vu 2006,  PG-13)
114
The Bone Collector 1999,  R)
115
Out of Time 2003,  PG-13)
116
The Hurricane 1999,  R)
117
The Pelican Brief 1993,  PG-13)
118
Crimson Tide 1995,  R)
119
The Siege 1998,  R)
120
Courage Under Fire 1996,  R)
121
Virtuosity 1995,  R)
122
The Preacher's Wife 1996,  PG)
123
Wild Things 1998,  R)
124
Wild Things 2 2003,  R)
125
Wild Things: Diamonds in the Rough 2005,  R)
126
Traffic 2000,  R)
127
The Sentinel 2006,  PG-13)
128
Basic Instinct 1992,  R)
129
A Perfect Murder 1998,  R)
130
The American President 1995,  PG-13)
131
Fatal Attraction 1987,  R)
132
Don't Say a Word 2001,  R)
133
The In-Laws 2003,  PG-13)
134
Wall Street 1987,  R)
135
It Runs in the Family 2003,  PG-13)
136
Pulp Fiction 1994,  R)
137
Ladder 49 2004,  PG-13)
138
Look Who's Talking 1989,  PG-13)
139
Wild Hogs 2007,  PG-13)
140
Swordfish 2001,  R)
141
Look Who's Talking, Too 1990,  PG-13)
142
Broken Arrow 1996,  R)
143
Look Who's Talking Now 1990,  PG-13)
144
Basic 2003,  R)
145
Phenomenon 1996,  PG)
146
Get Shorty 1995,  R)
147
The General's Daughter 1999,  R)
148
Mad City 1997,  PG-13)
149
Pretty Woman 1990,  R)
150
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
151
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
152
Runaway Bride 1999,  PG)
153
Mona Lisa Smile 2003,  PG-13)
154
Erin Brockovich 2000,  R)
155
Stepmom 1998,  PG-13)
156
Conspiracy Theory 1997,  R)
157
Steel Magnolias 1989,  PG)
158
America's Sweethearts 2001,  PG-13)
159
Sleeping with the Enemy 1991,  R)
160
I Love Trouble 1994,  PG)
161
When Harry Met Sally 1989,  R)
162
Kate & Leopold 2001,  PG-13)
163
French Kiss 1995,  PG-13)
164
Proof of Life 2000,  R)
165
When a Man Loves a Woman 1994,  R)
166
Addicted to Love 1997,  R)
167
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
168
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
169
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
170
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
171
Scream 1996,  R)
172
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
173
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
174
Wayne's World 2 1993,  PG-13)
175
Fever Pitch (The Perfect Catch) 2005,  PG-13)
176
Poison Ivy 1992,  R)
177
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
178
There's Something About Mary 1998,  R)
179
Night at the Museum 2006,  PG)
180
Meet the Parents 2000,  PG-13)
181
Along Came Polly 2004,  PG-13)
182
The Heartbreak Kid 2007,  R)
183
The Cable Guy 1996,  PG-13)
184
Envy 2004,  PG-13)
185
Keeping the Faith 2000,  PG-13)
186
Heat 1995,  R)
187
Donnie Brasco 1997,  R)
188
Any Given Sunday 1999,  R)
189
The Recruit 2003,  PG-13)
190
Gigli 2003,  R)
191
Frankie & Johnny 1991,  R)
192
Simone (S1m0ne) 2002,  PG-13)
193
City Hall 1996,  R)
194
Hide and Seek 2005,  R)
195
Analyze That 2002,  R)
196
Casino 1995,  R)
197
Analyze This 1999,  R)
198
Raging Bull 1980,  R)
199
Men of Honor 2000,  R)
200
Cape Fear 1991,  R)
201
Wag the Dog 1997,  R)
202
Yes Man 2008,  PG-13)
Yes Man
very funny
203
The Bucket List 2007,  PG-13)
204
Runaway Jury 2003,  PG-13)
205
Outbreak 1995,  R)
206
Die Another Day 2002,  PG-13)
207
GoldenEye 1995,  PG-13)
208
Tomorrow Never Dies 1997,  PG-13)
209
Dante's Peak 1997,  PG-13)
210
The World Is Not Enough 1999,  PG-13)
211
After the Sunset 2004,  PG-13)
212
The Thomas Crown Affair 1999,  R)
213
Laws of Attraction 2004,  PG-13)
214
The Mirror Has Two Faces 1996,  PG-13)
215
Shattered (Butterfly on a Wheel) 2007,  R)
216
She's the Man 2006,  PG-13)
217
Shooter 2007,  R)
218
Wedding Crashers 2005,  R)
219
Armageddon 1998,  PG-13)
220
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
221
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
222
Anaconda 1997,  PG-13)
223
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
224
Behind Enemy Lines 2001,  PG-13)
225
The Life Aquatic with Steve Zissou 2004,  R)
226
I Spy 2002,  PG-13)
227
The Darjeeling Limited 2007,  R)
228
Legally Blonde 2001,  PG-13)
229
Idiocracy 2006,  R)
230
The Animal 2001,  PG-13)
231
What Happens in Vegas 2008,  PG-13)
232
Match Point 2005,  R)
233
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
234
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
235
Troy 2004,  R)
236
Seven (Se7en) 1995,  R)
237
Babel 2006,  R)
238
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
239
Thelma & Louise 1991,  R)
240
The Mexican 2001,  R)
241
A River Runs Through It 1992,  PG)
242
Seven Years in Tibet 1997,  PG-13)
243
Alexander 2004,  R)
244
The Saint 1997,  PG-13)
245
Bedtime Stories 2008,  PG)
246
Funny People 2009,  R)
247
Paul Blart: Mall Cop 2009,  PG)
248
Reign Over Me 2007,  R)
249
300 2007,  R)
250
A Walk to Remember 2002,  PG)
251
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
252
Mean Girls 2004,  PG-13)
253
The Departed 2006,  R)
254
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
255
The Shawshank Redemption 1994,  R)
256
Transformers 2007,  PG-13)
257
License to Wed 2007,  PG-13)
258
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian 2009,  PG)
259
August Rush 2007,  PG)
260
The Birdcage 1996,  R)
261
Nine Months 1995,  PG-13)
262
Blades of Glory 2007,  PG-13)
263
Tropic Thunder 2008,  R)
264
The Butterfly Effect 2004,  R)
265
Just Married 2003,  PG-13)
266
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
267
A Lot Like Love 2005,  PG-13)
268
My Boss's Daughter 2003,  PG-13)
269
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
270
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
271
The Fifth Element 1997,  PG-13)
272
Die Hard 1988,  R)
273
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
274
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
275
Unbreakable 2000,  PG-13)
276
Lucky Number Slevin 2006,  R)
277
The Whole Nine Yards 2000,  R)
278
Just My Luck 2006,  PG-13)
279
Death Becomes Her 1992,  PG-13)
280
Hostage 2005,  R)
281
Perfect Stranger 2007,  R)
282
Tears of the Sun 2003,  R)
283
16 Blocks 2006,  PG-13)
284
The Whole Ten Yards 2004,  PG-13)
285
The Kid 2000,  PG)
286
The Jackal 1997,  R)
287
Bandits 2001,  PG-13)
288
Last Man Standing 1996,  R)
289
Mercury Rising 1998,  R)
290
Hudson Hawk 1991,  R)
291
Hart's War 2002,  R)
292
Striking Distance 1993,  R)
293
The Bonfire of the Vanities 1990,  R)
294
The Wicker Man 2006,  PG-13)
295
Raising Arizona 1987,  PG-13)
296
Snake Eyes 1998,  R)
297
Grease 1978,  PG)
298
The Punisher 2004,  R)
299
The Taking of Pelham 1 2 3 2009,  R)
300
A Civil Action 1998,  PG-13)
301
Lucky Numbers 2000,  R)
302
First Knight 1995,  PG-13)
303
Shall We Dance 2004,  PG-13)
304
Unfaithful 2002,  R)
305
Primal Fear 1996,  R)
306
An Officer and a Gentleman 1982,  R)
307
Nights in Rodanthe 2008,  PG-13)
308
Autumn in New York 2000,  PG-13)
309
The Hunting Party 2007,  R)
310
The Hoax 2007,  R)
311
Internal Affairs 1990,  R)
312
Red Corner 1997,  R)
313
Mr. Jones 1993,  R)
314
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
315
Closer 2004,  R)
316
Charlie Wilson's War 2007,  R)
317
Duplicity 2009,  PG-13)
318
Satisfaction 1988,  PG-13)
319
Aquamarine 2006,  PG)
320
Saving Private Ryan 1998,  R)
321
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
322
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
323
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
324
Chasing Amy 1997,  R)
325
Syriana 2005,  R)
326
Stuck On You 2003,  PG-13)
327
The Talented Mr. Ripley 1999,  R)
328
The Good Shepherd 2006,  R)
329
Rounders 1998,  R)
330
The Rainmaker 1997,  PG-13)
331
Love Actually 2003,  R)
332
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
333
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
334
Two Weeks Notice 2002,  PG-13)
335
Four Weddings and a Funeral 1994,  R)
336
Mickey Blue Eyes 1999,  PG-13)
337
American Dreamz 2002,  PG-13)
338
The Remains of the Day 1993,  PG)
339
The Green Mile 1999,  R)
340
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
341
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
342
A League of Their Own 1992,  PG)
343
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
344
Angels & Demons 2009,  PG-13)
345
Turner and Hooch 1989,  PG)
346
The Money Pit 1986,  PG)
347
Bachelor Party 1984,  R)
348
Everytime We Say Goodbye 1986,  PG-13)
349
Casino Royale 2006,  PG-13)
350
The Jacket 2005,  R)
351
Flashbacks of a Fool 2008,  R)
352
Quantum of Solace 2008,  PG-13)
353
Munich 2005,  R)
354
Layer Cake 2004,  R)
355
A View to a Kill 1985,  PG)
356
Live and Let Die 1973,  PG)
357
Octopussy 1983,  PG)
358
The Man with the Golden Gun 1974,  PG)
359
The Spy Who Loved Me 1977,  PG)
360
Moonraker 1979,  PG)
361
For Your Eyes Only 1981,  PG)
362
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
363
Finding Forrester 2000,  PG-13)
364
Rising Sun 1993,  R)
365
The Terminator 1984,  R)
366
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
367
Batman & Robin 1997,  PG-13)
368
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
369
Kindergarten Cop 1990,  PG-13)
370
Predator 1987,  R)
371
True Lies 1994,  R)
372
Total Recall 1990,  R)
373
Jingle All the Way 1996,  PG)
374
Twins 1988,  PG)
375
Junior 1994,  PG-13)
376
Last Action Hero 1993,  PG-13)
377
Around the World in 80 Days 2004,  PG)
378
The 6th Day 2000,  PG-13)
379
Eraser 1996,  R)
380
Commando 1985,  R)
381
Conan the Barbarian 1982,  R)
382
End of Days 1999,  R)
383
The Running Man 1987,  R)
384
Collateral Damage 2002,  R)
385
Conan the Destroyer 1984,  PG)
386
Red Heat 1988,  R)
387
Raw Deal 1986,  R)
388
Rocky 1976,  PG)
389
Rocky IV 1985,  PG)
390
Rocky II 1979,  PG)
391
Rocky III 1982,  PG)
392
Rocky V 1990,  PG-13)
393
Demolition Man 1993,  R)
394
Cliffhanger 1993,  R)
395
First Blood (Rambo: First Blood) 1982,  R)
396
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
397
Rambo III 1988,  R)
398
Daylight 1996,  PG-13)
399
Tango & Cash 1989,  R)
400
Assassins 1995,  R)
401
Stop! or My Mom Will Shoot 1992,  PG-13)
402
Cop Land 1997,  R)
403
The Specialist 1994,  R)
404
Get Carter 2000,  R)
405
Oscar 1991,  PG)
406
Lock Up 1989,  R)
407
The Deer Hunter 1978,  R)
408
GoodFellas 1990,  R)
409
Ronin 1998,  R)
410
Once Upon a Time in America 1984,  R)
411
The Fan 1996,  R)
412
15 Minutes 2001,  R)
413
Marvin's Room 1996,  PG-13)
414
Mad Dog and Glory 1993,  R)
415
Scarface 1983,  R)
416
The Godfather, Part II 1974,  R)
417
The Godfather, Part III 1990,  R)
418
88 Minutes 2007,  R)
419
Dog Day Afternoon 1975,  R)
420
The Insider 1999,  R)
421
Sea of Love 1989,  R)
422
Into the Wild 2007,  R)
423
21 Grams 2003,  R)
424
The Thin Red Line 1998,  R)
425
Milk 2008,  R)
426
All The King's Men 2006,  PG-13)
427
Colors 1988,  R)
428
Casualties of War 1989,  R)
429
Shanghai Surprise 1986,  PG-13)
430
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
431
Gran Torino 2008,  R)
432
Changeling 2008,  R)
433
Unforgiven 1992,  R)
434
Space Cowboys 2000,  PG-13)
435
The Bridges of Madison County 1995,  PG-13)
436
Dirty Harry 1971,  R)
437
A Perfect World 1993,  PG-13)
438
In the Line of Fire 1993,  R)
439
The Rookie 1990,  R)
440
Batman 1989,  PG-13)
441
The Shining 1980,  R)
442
Mars Attacks! 1996,  PG-13)
443
As Good As It Gets 1997,  PG-13)
444
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
445
Something's Gotta Give 2003,  PG-13)
446
About Schmidt 2002,  R)
447
Terms of Endearment 1983,  PG)
448
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
449
The Mask 1994,  PG-13)
450
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
451
Liar Liar 1997,  PG-13)
452
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
453
Batman Forever 1995,  PG-13)
454
The Truman Show 1998,  PG)
455
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
456
Me, Myself & Irene 2000,  R)
457
The Majestic 2001,  PG)
458
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985,  PG-13)
459
Jackie Chan's Project A2 ('A' gai wak juk jap) (Project A, Part II) 1987,  PG-13)
460
Jackie Chan: The Kung Fu Years 2004,  Unrated)
461
Rush Hour 1998,  PG-13)
462
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
463
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
464
The Tuxedo 2002,  PG-13)
465
The Medallion 2003,  PG-13)
466
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)
467
Rumble in the Bronx 1996,  R)
468
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat) 1992,  R)
469
New Police Story (San ging chaat goo si) 2004,  R)
470
Drunken Master (Jui kuen) 1978,  PG-13)
471
Jackie Chan's Project A ('A' gai wak) (Pirate Patrol) 1983,  PG-13)
472
The Accidental Spy (Te wu mi cheng) 2001,  PG-13)
473
The Young Master (Shi di chu ma) 1978,  PG-13)
474
The Fearless Hyena (Xiao quan guai zhao) (Revenge of the Dragon) 1979,  Unrated)
475
Operation Condor (Fei ying gai wak) (Armour of God II) 1990,  PG-13)
476
Armour of God (Long xiong hu di) (Operation Condor 2) 1987,  R)
477
Carry on Jack (Carry on Sailor) (Carry on Venus) 1963,  Unrated)
478
Carry on at Your Convenience (Carry on Round the Bend) 1971,  PG)
479
Carry on Up the Jungle (Carry on Up the Congo) 1970,  R)
480
Carry On: Don't Lose Your Head (Carry on Pimpernel) 1966,  Unrated)
481
Carry On... Follow That Camel (Carry on in the Legion) 1967,  Unrated)
482
Carry on Camping 1969,  R)
483
Carry on Doctor 1968,  PG)
484
Carry on Matron 1973,  R)
485
Carry On Screaming! 1966,  Unrated)
486
Carry On... Up the Khyber 1968,  Unrated)
487
Carry on Abroad 1974,  R)
488
Carry on Henry 1970,  R)
489
Carry on Cruising 1962,  Unrated)
490
Carry on Nurse 1959,  Unrated)
491
Carry on Sergeant 1958,  Unrated)
492
Carry on Columbus 1992,  R)
493
Carry on Constable 1960,  Unrated)
494
Carry on Teacher 1959,  Unrated)
495
Carry on Cowboy (The Rumpo Kid) 1963,  Unrated)
496
Carry on Cabby (Call Me a Cab) 1963,  Unrated)
497
Carry on Spying (Agent Oooh!) 1964,  Unrated)
498
Carry on Again Doctor 1969,  Unrated)
499
Carry on Dick 1974,  R)
500
Carry on England 1976,  R)
501
Carry on Girls 1973,  R)
502
Carry on Emmannuelle 1978,  R)
503
Carry on Regardless 1961,  Unrated)
504
Carry on Loving 1970,  R)
505
Carry on Behind 1975,  R)
506
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
507
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
508
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
509
Air Force One 1997,  R)
510
The Fugitive 1993,  PG-13)
511
What Lies Beneath 2000,  PG-13)
512
Firewall 2006,  PG-13)
513
Six Days, Seven Nights 1998,  PG-13)
514
Patriot Games 1992,  R)
515
Sabrina 1995,  PG)
516
Witness 1985,  R)
517
Clear and Present Danger 1994,  PG-13)
518
Hollywood Homicide 2003,  PG-13)
519
The Devil's Own 1997,  R)
520
K-19: The Widowmaker 2002,  PG-13)
521
Working Girl 1988,  R)
522
Regarding Henry 1991,  PG-13)
523
Random Hearts 1999,  R)
524
Force 10 from Navarone 1978,  PG)
525
Signs 2002,  PG-13)
526
Lethal Weapon 1987,  R)
527
What Women Want 2000,  PG-13)
528
Lethal Weapon 2 1989,  R)
529
Lethal Weapon 4 1998,  R)
530
Lethal Weapon 3 1992,  R)
531
We Were Soldiers 2002,  R)
532
Ransom 1996,  R)
533
The Man Without a Face 1993,  PG-13)
534
Bird on a Wire 1990,  PG-13)
535
Air America 1990,  R)
536
Tequila Sunrise 1988,  R)
537
The Million Dollar Hotel 2000,  R)
538
The Curious Case of Benjamin Button 2008,  PG-13)
539
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford 2007,  R)
540
Spy Game 2001,  R)
541
Running With Scissors 2003,  R)
542
A Mighty Heart 2007,  R)
543
Too Young to Die 1990,  R)
544
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
545
3:10 to Yuma 2007,  R)
546
L.A. Confidential 1997,  R)
547
Body of Lies 2008,  R)
548
The Quick and the Dead 1995,  R)
549
State of Play 2009,  PG-13)
550
A Good Year 2006,  PG-13)
551
Proof 1991,  R)
552
Collateral 2004,  R)
553
Vanilla Sky 2001,  R)
554
Valkyrie 2008,  PG-13)
555
Lions for Lambs 2007,  R)
556
Risky Business 1983,  R)
557
The Color of Money 1986,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments