My Favorite Movies
| apparition's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Baraka 1993, Unrated) |
|
| 2 |
Shigatsu monogatari (April Story) 1998, Unrated) |
|
| 3 |
Royal Space Force - Wings of Honneamise 1987, Unrated) |
|
| 4 |
Babe: Pig in the City 1998, G) |
|
| 5 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 6 |
Ed Wood 1994, R) |
|
| 7 |
Street of Crocodiles 1986, Unrated) |
|
| 8 |
Village of Dreams 1996, Unrated) |
|
| 9 |
Prince - Sign 'O' the Times 1987, PG-13) |
|
| 10 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Good Night, And Good Luck 2005, PG) |
|
| 12 |
Under the Cherry Moon 1986, PG-13) |
|
| 13 |
Mr. Canton and Lady Rose (Ji ji) (Miracles) (Black Dragon) 1989, PG-13) |
|
| 14 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 15 |
Tetsuo: The Ironman 1989, Unrated) |
|
| 16 |
Ghost World 2001, R) |
|
| 17 |
Prevrashchenie (Metamorphosis) 2003, Unrated) |
|
| 18 |
The Eel (Unagi) 1997, Unrated) |
|
| 19 |
MirrorMask 2005, PG) |
|
| 20 |
The Orchestra, (Orchestre, L') , PG) |


















