My Favorite Movies
| anzio1864's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Friday 1995, R) |
|
| 2 |
Friday After Next 2002, R) |
|
| 3 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 4 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Midnight Run 1988, R) |
|
| 6 |
What About Bob? 1991, PG) |
|
| 7 |
Saw 2004, R) |
|
| 8 |
Saw II 2005, R) |
|
| 9 |
Saw III 2006, R) |
|
| 10 |
See No Evil 2006, R) |
|
| 11 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 12 |
Rocky II 1979, PG) |
|
| 13 |
Rocky III 1982, PG) |
|
| 14 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 15 |
Rocky V 1990, PG-13) |
|
| 16 |
Scarface 1983, R) |
|
| 17 |
Fools Rush In 1997, PG-13) |
|
| 18 |
Indecent Proposal 1993, R) |
|
| 19 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 20 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 21 |
How to Be a Player 1997, R) |
|
| 22 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 23 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 24 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 25 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990, R) |
|
| 26 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 27 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 28 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |




























