Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  anyair23's Rating My Rating
1
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
2
V for Vendetta 2006,  R)
3
Lucky Number Slevin 2006,  R)
4
300 2007,  R)
5
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
6
The Lake House 2006,  PG)
7
Cars 2006,  G)
8
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
9
Wicker Park 2004,  PG-13)
10
The Illusionist 2006,  PG-13)
11
Night at the Museum 2006,  PG)
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
14
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
16
Take the Lead 2006,  PG-13)
17
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
18
X-Men 2000,  PG-13)
19
The Notebook 2004,  PG-13)
20
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
21
The Mummy 1999,  PG-13)
22
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
23
Under the Tuscan Sun 2003,  PG-13)
24
Mulan 1998,  G)
25
Shrek 2001,  PG)
26
Finding Nemo 2003,  G)
27
Because I Said So 2007,  PG-13)
28
Serendipity 2001,  PG-13)
29
50 First Dates 2004,  PG-13)
30
Apocalypto 2006,  R)
31
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
32
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
33
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
34
Shrek 2 2004,  PG)
35
Mean Girls 2004,  PG-13)
36
Pretty Woman 1990,  R)
37
The Longest Yard 2005,  PG-13)
38
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
39
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
40
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
41
Troy 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments