My Favorite Movies
| Anushsonu's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Taare Zameen Par 2007, PG) |
|
| 2 |
Kuch Kuch Hota Hai 1998, Unrated) |
|
| 3 |
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997, Unrated) |
|
| 4 |
Dil Chahta Hai 2001, Unrated) |
|
| 5 |
Chalte Chalte 2003, Unrated) |
|
| 6 |
The Other End of the Line 2008, PG-13) |
|
| 7 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 8 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Dilwale Dulhania Le Jayenge 1995, G) |
|
| 10 |
Ajab Prem Ki Ghazab Kahani 2009, Unrated) |
|
| 11 |
Leap Year 2010, PG) |
|
| 12 |
Wedding Crashers 2005, R) |












