My Favorite Movies


  antonius101's Rating My Rating
1
High School Musical 2006,  G)
2
High School Musical 2 2007,  G)
3
The Illusionist 2006,  PG-13)
4
Hogfather 2007,  Unrated)
5
The Wedding Date 2005,  PG-13)
6
The Hot Chick 2002,  PG-13)
7
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
The Greatest Love Story Ever Told, I Love It, I Love Rachel McAdams Too!!!
8
Anastasia 1997,  G)
9
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
10
What a Girl Wants 2003,  PG)
11
Love Wrecked 2005,  PG)
Love Wrecked
I Love This Movie Aswell It's One Of The Best Movie's I've Ever Seen!!!
12
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
Bridge to Terabithia
This Is A Beautifully Sad Movie I Love This One!!!
13
Wedding Crashers 2005,  R)
14
Confessions of a Sociopathic Social Climber 2005,  R)
15
Heartbreakers 2001,  PG-13)
16
American Pie 1999,  R)
17
American Pie 2 2001,  R)
18
American Wedding 2003,  R)
19
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
20
Aquamarine 2006,  PG)
21
She's the Man 2006,  PG-13)
22
The Perfect Man 2005,  PG)
23
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
24
Fantastic Four 2005,  PG-13)
25
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
26
Muriel's Wedding 1994,  R)
Muriel's Wedding
What A Sad Movie, Beautiful in more ways than one, Toni Collette Did A Perfect Job!!!
27
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
29
The Pink Panther 2006,  PG)
30
The Family Stone 2005,  PG-13)
31
Employee of the Month 2006,  PG-13)
32
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
33
Raise Your Voice 2004,  PG)
34
Material Girls 2006,  PG)
35
Date Movie 2006,  PG-13)
36
Premonition 2007,  PG-13)
37
Hating Alison Ashley 2005,  PG)
38
The Lake House 2006,  PG)
39
28 Days 2000,  PG-13)
40
Practical Magic 1998,  PG-13)
41
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
42
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
43
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
44
The Haunted Mansion 2003,  PG)
45
The Magic 7 2007,  Unrated)
46
Return to Halloweentown (Halloweentown IV) 2006,  Unrated)
47
Halloweentown High (Halloweentown III) 2004,  Unrated)
48
Enchanted 2007,  PG)
Enchanted
I went and saw it with my mum and sisters, then a week later i went and saw it with my friends! I LOVED IT! IT IS MY FAVE MOVIE EVER!
49
Dirty Deeds 2005,  PG-13)
50
Cinderella III: A Twist in Time 2007,  G)
51
College Road Trip 2008,  G)
52
Drillbit Taylor 2008,  PG-13)
Drillbit Taylor
I didn't think that i would like this movie, until i saw it at the cinema the other night, it's GENIOUS! THE ULTIMATE BULLY REVENGE MOVIE!
53
Baby Mama 2008,  PG-13)
54
It's a Boy Girl Thing 2006,  PG-13)
55
War, Inc. 2008,  R)
56
Another Cinderella Story 2008,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments