My Favorite Movies
| AntonioJunior's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Underground 1995, Unrated) |
|
| 2 |
2001: A Space Odyssey 1968, G) |
|
| 3 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964, PG) |
|
| 4 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 5 |
A Short Film About Killing 1987, Unrated) |
|
| 6 |
Hable con Ella (Talk to Her) 2002, R) |
|
| 7 |
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 1988, R) |
|
| 8 |
All About My Mother (Todo Sobre Mi Madre) 1999, R) |
|
| 9 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 10 |
The Great Dictator 1940, G) |
|
| 11 |
Modern Times 1936, G) |
|
| 12 |
Ladri di Biciclette (The Bicycle Thief) (Bicycle Thieves) 1948, Unrated) |
|
| 13 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |
|
| 14 |
Magnolia 1999, R) |
|
| 15 |
Black Cat, White Cat , R) |















