My Favorite Movies
| anthonypadua's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Con Air 1997, R) |
|
| 2 |
Love Is In the Air 2004, Unrated) |
|
| 3 |
My Teacher's Wife (Learning Curves) 1995, R) |
|
| 4 |
My Best Friend's Wife 2001, R) |
|
| 5 |
My Wife Is an Actress 2001, R) |
|
| 6 |
Words of My Perfect Teacher 2003, Unrated) |
|
| 7 |
My Brother's Wedding 1983, Unrated) |
|
| 8 |
I Think I Love My Wife 2007, R) |
|
| 9 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 10 |
Face of Terror 2003, R) |
|
| 11 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 12 |
Do or Die 1991, R) |
|
| 13 |
Second to Die 2001, R) |
|
| 14 |
First to Die (1st to Die) 2003, R) |
|
| 15 |
Die Another Day 2002, PG-13) |
|
| 16 |
Hard to Die 1990, R) |
|
| 17 |
The Notebook 2004, PG-13) |
















