My Favorite Movies


  antatemo's Rating My Rating
1
The Shawshank Redemption 1994,  R)
The Shawshank Redemption
i dont need to say anythin!!!!
2
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
A fantastic film to watch that u get sucked into! The cast is brilliant and all suit there parts!
3
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
brilliant movie with a great twist at the end!!!!
4
Superbad 2007,  R)
Superbad
It is one of the funniest movies I have seen in a long time. the cast was awesome! Loved it! :D
5
Hot Fuzz 2006,  R)
Hot Fuzz
awesome film! :D
6
American History X 1998,  R)
American History X
very powerful! a great film to watch!!!!
7
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
Die Hard 3: With a Vengeance
The Bruce Willis and Samuel L. Jackson connection is amazinng in this, they work so well together! A great action film with great comedy!
8
GoodFellas 1990,  R)
9
300 2007,  R)
300
awesome film!
10
Snakes on a Plane 2006,  R)
Snakes on a Plane
brilliant film! *snakes on crack* haha :)
11
Casino 1995,  R)
12
This Is England 2006,  Unrated)
This Is England
brilliant film! very powerful and true to life back then!
13
Shaun of the Dead 2004,  R)
Shaun of the Dead
ace rom-zom-com!!!!!
14
Pulp Fiction 1994,  R)
15
Full Metal Jacket 1987,  R)
16
Zeitgeist: The Movie 2007,  Unrated)
Zeitgeist: The Movie
was a great watch really did make u think!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments