My Favorite Movies
| anom's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bridge to Terabithia 2007, PG)
I cried at the end. Love it!!! Leslie and Jess shuold b 2gether, there r 2 songs i lik too - 'keep your mind wide open' by AnnaSophia Robb who plays Leslie and there ws also mv made and 'I Learned from you' by Hannah Montana. Got to read the book ... Disney rocks and so does the shoes that leslie were wearing. |
|
| 2 |
Angus, Thongs and Perfect Snogging 2008, PG-13) |
|
| 3 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 4 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 5 |
The Lizzie McGuire Movie 2003, PG) |
|
| 6 |
Stardust 2007, PG-13) |
|
| 7 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 8 |
New York Minute 2004, PG) |
|
| 9 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 10 |
High School Musical 2 2007, G) |
|
| 11 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 12 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 13 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 14 |
Cars 2006, G) |
|
| 15 |
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004, PG) |
|
| 16 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 17 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Sherlock Holmes 2009, PG-13) |


















