My Favorite Movies
| annyfanny's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Cars 2006, G) |
|
| 2 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 3 |
Meet the Robinsons 2007, G) |
|
| 4 |
Shark Tale 2004, PG) |
|
| 5 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 6 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 7 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 8 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 9 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 10 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 11 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 13 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 14 |
You Got Served 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 16 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 17 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Little Man 2006, PG-13) |
|
| 19 |
Bubble Boy 2001, PG-13) |
|
| 20 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 21 |
Big Momma's House 2 2006, PG-13) |
|
| 22 |
Big Momma's House 2000, PG-13) |
|
| 23 |
Monster House 2006, PG) |
|
| 24 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 25 |
Freaky Friday 2003, PG) |
|
| 26 |
Here On Earth 2000, PG-13) |
|
| 27 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 28 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 29 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 30 |
You, Me and Dupree 2006, PG-13) |
|
| 31 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 32 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 33 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 34 |
Raise Your Voice 2004, PG) |
|
| 35 |
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005, PG) |
|
| 36 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 37 |
Black Hawk Down 2001, R) |
|
| 38 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 39 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 40 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 41 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 42 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 43 |
The Parent Trap 1961, G) |
|
| 44 |
Cinderella Man 2005, PG-13) |
|
| 45 |
Friday 1995, R) |
|
| 46 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 47 |
Friday After Next 2002, R) |
|
| 48 |
Save the Last Dance 2 2006, PG-13) |
|
| 49 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 50 |
The Aviator 2004, PG-13) |


















































