My Favorite Movies


  annika60's Rating My Rating
1
The Unsaid 2001,  R)
2
Dandelion 2003,  Unrated)
3
Book of Blood 2008,  R)
4
The Line of Beauty 2006,  Unrated)
5
Fröken Sverige (Miss Sweden) 2004,  Unrated)
6
24 Hour Party People 2002,  R)
7
Human Traffic 1999,  R)
8
Boston Kickout 1995,  R)
9
The Debt 2003,  Unrated)
10
Wanted 2008,  R)
11
The Last King of Scotland 2006,  R)
12
Atonement 2007,  R)
13
Becoming Jane 2007,  PG)
14
Penelope 2006,  PG)
15
Starter for 10 2006,  PG-13)
16
Bright Young Things 2003,  R)
17
Rory O'Shea Was Here (Inside I'm Dancing) 2004,  R)
18
The 39 Steps 2008,  Unrated)
19
Joe's Palace 2007,  Unrated)
20
Cambridge Spies 2003,  Unrated)
21
Anna Karenina 1997,  PG-13)
22
Caravaggio 1986,  R)
23
In Your Dreams 2007,  Unrated)
24
The Best Man 2006,  Unrated)
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments