My Favorite Movies
Give list a short description
| annielalala's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 2 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 3 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 4 |
Grease 1978, PG) |
|
| 5 |
American History X 1998, R) |
|
| 6 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 10 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 12 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 13 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 14 |
1408 2007, PG-13) |














