My Favorite Movies


  annemlng's Rating My Rating
1
Made in Heaven 1987,  PG)
Made in Heaven
a beautiful love story, makes you think do you believe in love at first sight
2
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
excellant film,
3
All Dogs Go To Heaven 2 1996,  G)
All Dogs Go To Heaven 2
good family film almost as good as the first one, the love between a boy and his dog
4
All Dogs Go To Heaven 1989,  G)
All Dogs Go To Heaven
remember your fist pet, if only you could understand them, anne-marie can.
5
Hellraiser 1987,  R)
Hellraiser
if you like to be scared this ones one to watch,
6
Hellraiser - Hellworld 2005,  R)
Hellraiser - Hellworld
almost as good as the ones before it, still good for a scare
7
Hellbound: Hellraiser 2 1988,  R)
Hellbound: Hellraiser 2
if you thought you were safe as you had not open the box you were very wrong, ther coming to get you
8
Grease 1978,  PG)
Grease
a great romantic film of teenage love in the 50s-60s but why all the singing
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
11
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
12
Shallow Hal 2001,  PG-13)
Shallow Hal
what you see is not what you get, and just because your beautiful on the out side dosen't mean you are on the inside
13
Cutthroat Island 1995,  PG-13)
Cutthroat Island
gena davis in an excellant adventure film ,
14
The Long Kiss Goodnight 1996,  R)
The Long Kiss Goodnight
a secret agent not mr bond but some thing very different
15
Serial Mom 1994,  R)
Serial Mom
how far will your mom go to get you the good grade must be watched
16
Lilo & Stitch 2003,  G)
Lilo & Stitch
a must see ,lilo with her pet dog that is an alien experiment
17
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch 2005,  PG)
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch
the thrid in the series of films stitch has a glich, and lets his friend down brilliant film
18
Stitch! The Movie 2003,  G)
Stitch! The Movie
the second in the line of films lilo and sticth track down stitch the dogs cousions all 624 of them

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments