My Favorite Movies
| Annady's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 12 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 13 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 14 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 15 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 16 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 17 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 18 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 19 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 20 |
Twilight 2008, PG-13) |




















