My Favorite Movies


  anishalareece's Rating My Rating
1
Tupac - Resurrection 2003,  R)
2
Above the Rim 1994,  R)
3
Gang Related 1997,  R)
4
Poetic Justice 1993,  R)
5
Gridlock'd 1997,  R)
6
Baby Boy 2001,  R)
7
The Five Heartbeats 1991,  R)
8
Biggie and Tupac 2002,  R)
9
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
10
Friday 1995,  R)
11
Next Friday 2000,  R)
12
Friday After Next 2002,  R)
13
Step Up 2006,  PG-13)
14
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
15
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
17
White Chicks 2004,  PG-13)
18
Finding Nemo 2003,  G)
19
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
20
Shrek 2001,  PG)
21
Shrek 2 2004,  PG)
22
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
23
The Longest Yard 2005,  PG-13)
24
American Pie 1999,  R)
25
Grease 1978,  PG)
26
Scary Movie 2000,  R)
27
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
28
Resurrection 1999,  R)
29
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
30
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
31
You Got Served 2004,  PG-13)
32
How Stella Got Her Groove Back 1998,  R)
33
Friday the 13th 1980,  R)
34
My Girl 1991,  PG)
35
My Girl 2 1994,  PG)
36
Lean on Me 1989,  PG-13)
37
Copycat 1995,  R)
38
The Bone Collector 1999,  R)
39
Big Daddy 1999,  PG-13)
40
Daddy Day Care 2003,  PG)
41
Slip N' Slide Presents: Trick Daddy Uncut 2003,  Unrated)
42
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
43
Bad Boys 1995,  R)
44
Bad Boys II 2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments