My Favorite Movies
| animetvaddict's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 2 |
Shall We Dance? (Shall We Dansu?) 1996, PG) |
|
| 3 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Ladder 49 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Anastasia 1997, G) |
|
| 6 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 7 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 8 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 13 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Mulan 1998, G) |
|
| 16 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 17 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 18 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 19 |
Toy Story 2 1999, G) |
|
| 20 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 22 |
Just Friends 2005, PG-13) |
|
| 23 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 24 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 25 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 26 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 27 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 28 |
Burakku Jakku (Black Jack) 1996, R) |




























