Flixster Movies
Sign Up | Login

No recent messages.

Loading...

Loading...

Sending...

Sending...

Sent!

  • Home
  • Movies
    • In Theaters
    • Upcoming
    • On DVD
    •  
    • Trailers
    • Actors
    • Photos
    • News
    • Movies I Might Like
    • Rate Movies
    •  
    • Showtimes
  • Profile
    • My Profile
    • My Ratings
    • My Movies
    • My Actors
    • My Photos
    • My Videos
    • My Lists
    • Skins Gallery
  • Friends
    • My Friends
    • My Friends' Reviews
    • Find a User
    • Add Friends
    •  
    • My Conversations
    • Compatibility Test
    • People I May Know
    • Plan Movie Night
  • Meet People
    • Meet People
    • Browse
    • Top User Charts
    • Forums
    • Flixster Facts
    • Flixster Wiki
  • Fun & Games
    • User Quizzes
    • Never-Ending Quiz
    • Personality Tests
    • Lists
    • Polls
  • Watch Free
    • Movies
    • TV
    • Videos

More Lists


  1. | Create a List
  2. Top Lists

Related Lists

  • Anime by Ylenia
  • Movies I freakin' love! by Steven
  • 2D animated movies by Alan
  • .Style > Anime. by Octavian
  • Movies I've Enjoyed by Andreia
  1. View More Lists

Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. Next list
  1. Animefreak001
  2. Angel May

  Animefreak001's Rating My Rating
1
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
2
Naruto the Movie - NCM Event ,  Unrated)
Naruto the Movie - NCM Event
3
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
4
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
5
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
6
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
7
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
8
Final Fantasy X-2 2003,  Unrated)
Final Fantasy X-2
9
Final Fantasy - The Spirits Within 2001,  PG-13)
Final Fantasy - The Spirits Within
10
Final Fantasy - Unlimited (TV SHOW) 2001,  Unrated)
Final Fantasy - Unlimited (TV SHOW)
11
Last Order: Final Fantasy VII 2005,  Unrated)
Last Order: Final Fantasy VII
12
Fainaru fantajî X (Final Fantasy X) 2001,  Unrated)
Fainaru fantajî X (Final Fantasy X)
13
Legend of the Crystals based on Final Fantasy (Volume 1) 1994,  Unrated)
Legend of the Crystals based on Final Fantasy (Volume 1)
14
Final Stab (Final Scream) 2001,  R)
Final Stab (Final Scream)
15
Fantasy Quest 2002,  Unrated)
Fantasy Quest
16
Fool 'N' Final ,  Unrated)
Fool 'N' Final
17
Fool N Final 2007,  Unrated)
Fool N Final
18
Bleach: Memories of Nobody 2006,  Unrated)
Bleach: Memories of Nobody

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments

Explore | Movies | Actors & Actresses | Photos | Theaters | News | Lists | Quizzes | Best Movies | Blog | Reviews | Mobile

More Info | Copyright, Privacy Policy, Terms of Service | Ad Choices | About Us | Jobs | Advertise | Twitter | Flixster SuperReviewers

Help | Sitemap | Help

Copyright © 2010 Flixster, All Rights Reserved Trademark Use Guidelines

Get Skyfire - Browse the PC web on your phone

  • Server: web109.flixster.com ()
  • JSP: /lists/movie.list.view.jsp
  • release: prod20120529
  • flixster-git-desc: COMMRELEASE.2012-05-29.14-27-41