My Favorite Movies
| animaegoth's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 2 |
Kiki's Delivery Service 1989, G) |
|
| 3 |
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004, Unrated) |
|
| 4 |
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) 1995, G) |
|
| 5 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 7 |
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene 2006, Unrated) |
|
| 8 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 9 |
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004, Unrated) |
|
| 10 |
The Grudge 2 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Sahara 2005, PG-13) |












