My Favorite Movies
Give list a short description
| anicutica2007's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Black and Blue 1999, Unrated) |
|
| 2 |
The Man Who Cried 2000, R) |
|
| 3 |
The Painted Veil 2006, PG-13) |
|
| 4 |
1408 2007, PG-13) |
|
| 5 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 6 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 7 |
Song for a Raggy Boy 2003, Unrated) |
|
| 8 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 9 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 10 |
Constantine 2005, R) |
|
| 11 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 12 |
Stigmata 1999, R) |
|
| 13 |
Cold Mountain 2003, R) |
|
| 14 |
Forever Young 1992, PG) |
|
| 15 |
The Man Without a Face 1993, PG-13) |
|
| 16 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 17 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 18 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 20 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 21 |
Benny & Joon 1993, PG) |
|
| 22 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 23 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 24 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 25 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 26 |
The Agony and the Ecstasy , Unrated) |
|
| 27 |
The Last of the Mohicans 1992, R) |
|
| 28 |
Twilight 2008, PG-13) |


























