My Favorite Movies


  angrysquirl86's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
Four Brothers 2005,  R)
3
The Notebook 2004,  PG-13)
4
A Walk to Remember 2002,  PG)
5
Finding Nemo 2003,  G)
6
50 First Dates 2004,  PG-13)
7
A Cinderella Story 2004,  PG)
8
Step Up 2006,  PG-13)
9
Lady and the Tramp 1955,  G)
10
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
11
Resident Evil 2002,  R)
12
Without A Paddle 2004,  PG-13)
13
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
14
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
15
The Goonies 1985,  PG)
16
V for Vendetta 2006,  R)
17
Saw II 2005,  R)
18
White Chicks 2004,  PG-13)
19
Shrek 2 2004,  PG)
20
Ghost 1990,  PG-13)
21
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
22
Spy Kids 2001,  PG)
23
Gothika 2003,  R)
24
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
25
Pretty Woman 1990,  R)
26
8 Mile 2002,  R)
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
28
The Shawshank Redemption 1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments