My Favorite Movies


  anglebabe11's Rating My Rating
1
Willow 1988,  PG)
Willow
This has been my fave movie since I was little.
2
Dangerous Minds 1995,  R)
3
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
I love the harry potter movies
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
I love all these movies
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
love it love it love it
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
I love harry potter movies
7
Cars 2006,  G)
Cars
Mater Rules!!!
8
Riding in Cars with Boys 2001,  PG-13)
9
The Waterboy 1998,  PG-13)
10
Little Nicky 2000,  PG-13)
11
Billy Madison 1995,  PG-13)
12
Click 2006,  PG-13)
13
The Longest Yard 2005,  PG-13)
14
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
was pretty good
15
Big Daddy 1999,  PG-13)
16
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
17
American Pie 1999,  R)
American Pie
love it them all
18
American Pie 2 2001,  R)
19
American Wedding 2003,  R)
20
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
21
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
really funny
22
Pulse 2006,  PG-13)
Pulse
didn't like the ending
23
Freddy vs. Jason 2003,  R)
24
Drop Dead Fred 1991,  PG-13)
Drop Dead Fred
how could you not like this movie..."cob web's" LOL
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Loved it
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
LOVE IT!!!!!!
27
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 2011,  PG-13)
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2
I'm going to go nuts with having the last HP movies in a 2 part...but I still want to see it!!!!!!!!
28
Twilight 2008,  PG-13)
29
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
30
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1
I can't wait for this to come out either!!!!!!!!!!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments