My Favorite Movies
| angilynena87's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 6 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 7 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 8 |
The Pacifier 2005, PG) |
|
| 9 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 10 |
300 2007, R) |
|
| 11 |
Shooter 2007, R) |
|
| 12 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 14 |
Enemy of the State 1998, R) |
|
| 15 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 16 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 17 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Doom 2005, R) |
|
| 19 |
Walking Tall 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Lethal Weapon 2 1989, R) |
|
| 21 |
Lethal Weapon 4 1998, R) |
|
| 22 |
Head of State 2003, PG-13) |
|
| 23 |
Saw II 2005, R) |
|
| 24 |
Lilo & Stitch 2003, G) |
|
| 25 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 26 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 27 |
Volcano 1997, PG-13) |
|
| 28 |
U.S. Marshals 1998, R) |
|
| 29 |
Snakes on a Plane 2006, R) |
|
| 30 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 31 |
fear dot com (FeardotCom) 2002, R) |
|
| 32 |
The Dukes of Hazzard 2005, PG-13) |
|
| 33 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 34 |
Ocean's Eleven 1960, Unrated) |
|
| 35 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 36 |
National Security 2003, PG-13) |
|
| 37 |
Wild Hogs 2007, PG-13) |
|
| 38 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 39 |
Broken Arrow 1996, R) |
|
| 40 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 41 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 42 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 43 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 44 |
Hulk 2003, PG-13) |
|
| 45 |
Robots 2005, PG) |
|
| 46 |
Batman Returns 1992, PG-13) |
|
| 47 |
Dude, Where's My Car? 2000, PG-13) |
|
| 48 |
Anger Management 2003, PG-13) |
|
| 49 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 50 |
Multiplicity 1996, PG-13) |
|
| 51 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 52 |
Gothika 2003, R) |
|
| 53 |
Around the World in 80 Days 2004, PG) |
|
| 54 |
Look Who's Talking 1989, PG-13) |
|
| 55 |
Look Who's Talking, Too 1990, PG-13) |
|
| 56 |
Look Who's Talking Now 1990, PG-13) |
|
| 57 |
Monster-in-Law 2005, PG-13) |
|
| 58 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |

























































