Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  AnghamGirl's Rating My Rating
1
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
it's great , I love Sandra , it's really great
2
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
I lo0o0ove it the songs are co0ol in it , just love it
3
Phat Girlz 2006,  PG-13)
Phat Girlz
I like it , there the fat girls r lucky in dis one!
4
Just My Luck 2006,  PG-13)
Just My Luck
oh I love lindsay Lohan , but I liked her more in Mean Girls.
5
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
very good movie I love it
6
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
oh it's amazing great , I like every scene of it! Amanda is cool , love ya gurl
7
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
so curious 2 no wt it talks about!
8
Stick It 2006,  PG)
Stick It
it rocks
9
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
cool one , almost forgot it I should watch it again
10
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
funny , I like it
11
Cars 2006,  G)
Cars
Really Cool , the most amazing Disney Movie
12
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
Full of Action , I love it , and I love Angilena
13
Land of the Dead 2005,  R)
Land of the Dead
scaaaaaary , the scenes are frightenning
14
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
co0ol Movie !
15
The Perfect Man 2005,  PG)
The Perfect Man
Hilary is amazing and this movie is crazy beautiful!
16
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
so0 nice , I like this movie alot and I love Reese !
17
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
Bride and Prejudice
love it , those couble are adorable !
18
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
Ya Cool Movie , Johnny Deep is my Star ..
19
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
hilary is the best , impressive movie and cool songs!
20
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
really cool movie , high school stuff , I love it , and Lindsay Lohan is perfect
21
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
I looooooove Hilary , and this movie is not just nice , great wonderful COOOOOl.
22
Just Married 2003,  PG-13)
Just Married
what a funny couble , funny movie:D!
23
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
I'm speechless right now , no words can describe my favorite movie , it's on the TOP always!!
24
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
I think it's almost the most romantic Movie ever , Really Romantic..
25
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
I'm speechless right now , no words can describe my favorite movie , it's on the TOP always!!
26
Ghost Ship 2002,  R)
Ghost Ship
it's GREAT ,u should see it
27
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
Scary Movie , but not that much , anyway it's 1 of my favorite movies
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
I'm speechless right now , no words can describe my favorite movie , it's on the TOP always!!
29
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
Never Been Kissed
it's cool I love it and love Drew
30
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
scaaary movie , love it , I should watch the 1st & 2nd parts
31
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
this is 1 of my favorite scary movies!!
32
Final Destination 2 2003,  R)
Final Destination 2
what scary scenes , my favorite movie
33
Shallow Hal 2001,  PG-13)
Shallow Hal
it's just coo0o0ol!
34
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
it's amazing , fascinating!!
35
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
impressive . I really like it
36
Material Girls 2006,  PG)
Material Girls
I LOVE HIlary , She ROcks in dis movie!!
37
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
one of the scariest movies
38
Accepted 2006,  PG-13)
Accepted
it's amazing , cool idea , we should try it :D
39
Pride and Prejudice 2005,  PG)
40
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
watch this movie and rock your body!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments