My Favorite Movies
| anggityuwono's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 6 |
28 Weeks Later... 2007, R) |
|
| 7 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 9 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 12 |
It Could Happen to You 1994, PG) |
|
| 13 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 14 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 16 |
The Matrix 1999, R) |
















