Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  angelus2000's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
2
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
I absolutely luv this movie!! The drama and action is to die for and the reason he turns evil makes it so much better!
3
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
4
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
5
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
This movie is great!! Beyonce should come visit me!
6
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
7
Merlin 1998,  PG)
8
The Mists of Avalon 2001,  Unrated)
9
Shrek 2001,  PG)
10
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
This movie is sooo funny... if u haven't seen it u should cause it's extremely funny.
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
luv it!
13
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
14
The Covenant 2006,  PG-13)
15
Little Nicky 2000,  PG-13)
16
Anger Management 2003,  PG-13)
17
Constantine 2005,  R)
18
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
19
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
very funny and romantic.
20
Sin City 2005,  R)
Sin City
luv this movie... It's so good that I bought it!
21
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
Very funny and everyone's fantasy.
22
American Pie 1999,  R)
American Pie
I luv this movie!!! It's soo funny that words can't describe it.. the only thing better is the second movie.
23
Spaceballs 1987,  PG)
24
Bad Boys II 2003,  R)
25
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
like this movie and u should see it too.
26
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
Very funny! Everyone should see this!
27
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
very good for Eminem's first movie.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments