My Favorite Movies
| Angelste's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 2 |
It's My Party 1996, R) |
|
| 3 |
The Delinquents 1989, PG-13) |
|
| 4 |
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar 1995, PG-13) |
|
| 5 |
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994, R) |
|
| 6 |
Jumpin' Jack Flash 1986, R) |
|
| 7 |
Sister Act 1992, PG) |
|
| 8 |
Sister Act 2: Back in the Habit 1993, PG) |
|
| 9 |
La Cage Aux Folles 1978, R) |
|
| 10 |
The Birdcage 1996, R) |
|
| 11 |
Philadelphia 1993, PG-13) |
|
| 12 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 13 |
Annie 1981, PG) |
|
| 14 |
Oliver! 1968, G) |
|
| 15 |
Toy Soldiers 1991, R) |
|
| 16 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 17 |
The First Wives Club 1996, PG) |
|
| 18 |
Gypsy 1993, Unrated) |
|
| 19 |
Saving Grace 2000, R) |
|
| 20 |
Madonna - Truth or Dare 1991, R) |
|
| 21 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 22 |
Aladdin 1992, G) |
|
| 23 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 24 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 25 |
Bio-Dome 1996, PG-13) |
|
| 26 |
Beautiful Thing 1996, R) |


























