My Favorite Movies


  Angelsmile66's Rating My Rating
1
While You Were Sleeping 1995,  PG)
While You Were Sleeping
This is my favorite movie!!!! Love it!!
2
Two Weeks Notice 2002,  PG-13)
3
Hope Floats 1998,  PG-13)
4
Forces of Nature 1999,  PG-13)
5
The Lake House 2006,  PG)
6
Premonition 2007,  PG-13)
7
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
8
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
9
Speed 1994,  R)
10
Speed 2 - Cruise Control 1997,  PG-13)
11
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood 2002,  PG-13)
12
The Vanishing 1993,  R)
13
In Love and War 1996,  PG-13)
14
The Net 1995,  PG-13)
15
Murder by Numbers 2002,  R)
16
28 Days 2000,  PG-13)
17
The Princess Diaries 2001,  G)
18
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
19
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
I loved it, so romatic! Sad also, she didn't know her children or grandchildren! Also at the end, they ended up pasting away in each other's arms...
20
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
21
I Do (But I Don't) 2004,  Unrated)
22
Lucky Seven 2004,  Unrated)
23
Fool's Gold 2008,  PG-13)
24
Post Impact 2004,  R)
25
10.5: Apocalypse 2006,  Unrated)
26
Meet the Parents 2000,  PG-13)
27
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
28
The Ugly Truth 2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments