Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  angellily720's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Capt.Jack Sparrow and Will Turner what more can i say AWSOME!!!!
2
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
its Harry Potter and it's AWSOME!!!
3
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
One of my favorite movies!!!
4
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
Awsome Movie Especially Steven Strait
5
Underworld 2003,  R)
Underworld
Vampires and Werewolves what more can i say very AWSOME!!!!
6
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
Awsome and Topher Grace is so cool!!
7
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
omg this movie is like sooo awsome!!!
8
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) 2006,  PG)
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker)
very cool movie
9
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
Sweet Home Alabama
very sweet and awsome ending McDreamy is so awsome!!!
10
The Pacifier 2005,  PG)
The Pacifier
Really Funny and Max Thieriot is so cool!!!
11
Peter Pan 2003,  PG)
Peter Pan
Very cool Fairytale!!!
12
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
Hilarious
13
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
Good movie
14
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
Fun but interesting
15
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
Like it!!
16
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Romantic
17
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
Nice
18
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
Spider-Man 2
Like It
19
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
Cool and Funny
20
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
My favorite action movie!!!
21
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
Fun
22
Ice Age 2002,  PG)
Ice Age
Funny specially Sid
23
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
Favorite action movie
24
Saw II 2005,  R)
Saw II
One of my favorite movie
I can watch it all the time
25
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
creepy but ok,,
26
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams 2002,  PG)
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams
Like it
27
Panic Room 2002,  R)
Panic Room
Exciting
28
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
Cool
29
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
Like it one of my favorite scary movie
30
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
Like it
31
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
Awsome!! but of course it's Inuyasha
32
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
Cool
33
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
Very good but not that scary
34
The Sandlot 1993,  PG)
The Sandlot
Funny
35
The Princess Diaries 2001,  G)
The Princess Diaries
Better than the 2nd one
36
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
Funny
37
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
Like it
38
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Cool
39
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
Funny
40
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
Cool

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments