Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  angelgirl9419's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Love it!!!
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
I love Harry Potter movies!!!
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
I LOVE HARRY POTTER!!!!!!!
6
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
7
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
8
Cursed 2004,  PG-13)
Cursed
Good Suspense that's why I own it!!!
9
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
He does great as a bad boy turned good...
10
Tuck Everlasting 2002,  PG)
Tuck Everlasting
I didn't like the ending but the rest was really goos...
11
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
Hilarious Movie!
12
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life
Love her in this movie!
13
Return to Halloweentown (Halloweentown IV) 2006,  Unrated)
Return to Halloweentown (Halloweentown IV)
One of the Best Movies ever!!!
14
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
Great Movie... the ending makes it seem as if there's going to be a next one...
15
The Haunting Hour: Don't Think About It 2007,  PG)
The Haunting Hour: Don't Think About It
I love it!!! I love the look even though i don't look like it!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments