Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  angelfalls's Rating My Rating
1
Troy 2004,  R)
2
Underworld 2003,  R)
3
Underworld: Evolution 2006,  R)
4
Underworld: The Rise of the Lycans 2009,  R)
Underworld: The Rise of the Lycans
i love this prequel. I miss kate bekinsale in this film. She really kicked a** in the first two film of undeworld. The story line of viktor killing his own daughter was really apalling. bravo, good film overall !!!
5
Gladiator 2000,  R)
6
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
7
Serendipity 2001,  PG-13)
8
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
9
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
10
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
11
Before Sunrise 1995,  R)
Before Sunrise
very interesting . The conversations were totally mesmerizing. This kind of movie really tested my view on what interest me .
12
Before Sunset 2004,  R)
Before Sunset
very intellectual movie. The conversations were very good.. This movie will keep you sitting till the last end.. Damn good script. HATS off
13
Sunshine Cleaning 2008,  R)
Sunshine Cleaning
Add a review (optional)...
14
I Love You, Man 2009,  R)
I Love You, Man
though i love the idea of it.. the movie dialogue just dint click with me. It was a little slow paced and that made it a little boring..

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments