My Favorite Movies


  AngelEyes4One's Rating My Rating
1
Love Jones 1997,  R)
Love Jones
Nothing like a love story..
2
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
Nothing like lover's quarrel..
3
A Man Apart 2006,  R)
4
The Best Man 1999,  R)
5
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
6
Double Jeopardy 1999,  R)
7
The Negotiator 1998,  R)
8
A Perfect Murder 1998,  R)
9
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
10
Brown Sugar 2002,  PG-13)
11
Basic Instinct 1992,  R)
12
Pretty Woman 1990,  R)
13
The Art of Murder 2000,  R)
14
The Saint 1997,  PG-13)
15
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
16
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
17
Murder at 1600 1997,  R)
18
King of New York 1990,  R)
19
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
20
The Original Kings of Comedy 2000,  R)
21
Wedding Crashers 2005,  R)
22
The Break-Up 2006,  PG-13)
23
The Wedding Date 2005,  PG-13)
24
Sugar Hill 1994,  R)
25
Ocean's Eleven 1960,  Unrated)
26
Fahrenheit 9/11 2004,  R)
27
Crash 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments