Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  angeleyes22's Rating My Rating
1
Pretty Woman 1990,  R)
2
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
3
Spider-Man 2002,  PG-13)
4
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
5
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
6
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
7
A Bug's Life 1998,  G)
8
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
9
Bring It On 2000,  PG-13)
10
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
11
Free Willy 1993,  PG)
Free Willy
i love this movie it rocks
12
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
13
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
14
Grease 1978,  PG)
15
Toy Story 2 1999,  G)
16
Space Jam 1996,  PG)
17
A Walk to Remember 2002,  PG)
18
All Dogs Go To Heaven 2 1996,  G)
19
The Emperor's New Groove 2000,  G)
20
Twister 1996,  PG-13)
21
Rush Hour 1998,  PG-13)
22
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
23
Cats & Dogs 2001,  PG)
24
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
25
Scary Movie 2 2001,  R)
26
Speed 1994,  R)
27
The Jungle Book 1967,  G)
28
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
29
Finding Nemo 2003,  G)
30
Ice Age 2002,  PG)
31
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
32
Liar Liar 1997,  PG-13)
33
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
34
White Chicks 2004,  PG-13)
35
50 First Dates 2004,  PG-13)
36
American Pie 1999,  R)
37
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
38
Click 2006,  PG-13)
39
Happy Feet 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments