My Favorite Movies


  1. Angeldemon999
  2. Nancy-Jo

Give list a short description

  Angeldemon999's Rating My Rating
1
Citizen Kane 1941,  PG)
2
The First Power 1989,  R)
3
World Without Waves 2002,  Unrated)
4
Armageddon 1998,  PG-13)
5
A Place in the Sun 1951,  Unrated)
6
Tank Girl 1995,  R)
7
Some Like It Hot 1959,  Unrated)
8
Sunset Boulevard 1950,  Unrated)
9
The Omen 1976,  R)
10
Silver Bullet 1985,  R)
11
Smoke Signals 1998,  PG-13)
12
A Charlie Brown Christmas 1965,  Unrated)
13
A Charlie Brown Thanksgiving 1973,  Unrated)
14
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown 1966,  Unrated)
15
Elizabeth 1998,  R)
16
Elizabeth: The Golden Age 2007,  PG-13)
17
Anne of the Thousand Days 1969,  PG)
18
A Man for All Seasons 1966,  G)
19
Down in the Valley 2005,  R)
20
The Boys from Brazil 1978,  R)
21
The Lion in Winter 1968,  PG)
22
The Best Years of Our Lives 1946,  Unrated)
23
City for Conquest 1940,  Unrated)
24
Angels with Dirty Faces 1938,  Unrated)
25
Full Metal Jacket 1987,  R)
26
The Full Monty 1997,  R)
27
How Green Was My Valley 1941,  Unrated)
28
Bury My Heart at Wounded Knee 2007,  Unrated)
29
Stolen Women, Captured Hearts 1997,  Unrated)
30
Constantine 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments