My Favorite Movies
| angelaceanna's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 2 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 3 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 5 |
Disney's A Christmas Carol 2009, PG) |
|
| 6 |
American Pie 1999, R) |
|
| 7 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 8 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 10 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 12 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Transformers: Revenge of the Fallen 2009, PG-13) |
|
| 14 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 15 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 16 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 17 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 20 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 21 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 22 |
Public Enemies 2009, R) |
|
| 23 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 24 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 25 |
The Proposal 2009, PG-13) |

























