My Favorite Movies
| Angela0401's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Perfect Storm 2000, PG-13) |
|
| 2 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 3 |
Hamburger Hill 1987, R) |
|
| 4 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 5 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 6 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 7 |
Treasure Planet 2002, PG) |
|
| 8 |
Planet of the Apes 2001, PG-13) |
|
| 9 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 10 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 11 |
Gleaming the Cube 1989, PG-13) |
|
| 12 |
Rad 1986, PG) |
|
| 13 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 14 |
Dr. Seuss - The Cat in the Hat 2003, PG) |
|
| 15 |
Black Hawk Down 2001, R) |
|
| 16 |
The Hot Chick 2002, PG-13) |
|
| 17 |
James and the Giant Peach 1996, PG) |
|
| 18 |
Dinosaur 2000, PG) |
|
| 19 |
First Knight 1995, PG-13) |
|
| 20 |
The Wizard of Oz (1925) , Unrated) |
|
| 21 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 22 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 23 |
Message in a Bottle 1999, PG-13) |
|
| 24 |
A Few Good Men 1992, R) |
|
| 25 |
Kingdom of Heaven 2005, R) |
|
| 26 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 27 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 28 |
You Got Served 2004, PG-13) |
|
| 29 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |





























