My Favorite Movies
| Angel82bianco's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 2 |
Atonement 2007, R) |
|
| 3 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Point Break 1991, R) |
|
| 5 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 6 |
Swept From The Sea 1998, PG-13) |
|
| 7 |
Dangerous Beauty 1998, R) |
|
| 8 |
The Four Feathers 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Emma 1996, PG) |
|
| 10 |
Shakespeare in Love 1998, R) |
|
| 11 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 12 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 13 |
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004, PG-13) |
|
| 14 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 15 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Across the Universe 2007, PG-13) |
















