My Favorite Movies


  angel2004385's Rating My Rating
1
Center Stage 2000,  PG-13)
2
Sleepy Hollow 1999,  R)
3
The Legend of Sleepy Hollow 1999,  PG)
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
7
The Marine 2006,  PG-13)
8
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
9
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
10
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
11
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
12
Saw 2004,  R)
13
Saw II 2005,  R)
14
Saw III 2006,  R)
15
Halloween - Resurrection 2002,  R)
16
Halloween H2O 1998,  R)
17
Halloween II 1981,  R)
18
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989,  R)
19
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995,  R)
20
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988,  R)
21
The Craft 1996,  R)
22
War of the Worlds 2005,  PG-13)
23
Wedding Crashers 2005,  R)
24
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
25
American Wedding 2003,  R)
26
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
29
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
31
Scooby-Doo 2002,  PG)
32
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004,  PG)
33
Scooby-Doo on Zombie Island 1998,  Unrated)
34
Scooby-Doo and the Ghoul School 2000,  Unrated)
35
Scooby-Doo and the Witch's Ghost 1999,  Unrated)
36
House of Wax 2005,  R)
37
Van Helsing 2004,  PG-13)
38
Cursed 2004,  PG-13)
39
The Grudge 2004,  PG-13)
40
The Grudge 2 2006,  PG-13)
41
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
42
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
43
I'll Always Know What You Did Last Summer 2006,  R)
44
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments