My Favorite Movies
| angel153486's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saw III 2006, R) |
|
| 2 |
Saw II 2005, R) |
|
| 3 |
Saw (short film) 2003, Unrated) |
|
| 4 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988, R) |
|
| 5 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |
|
| 6 |
Wes Craven's New Nightmare 1994, R) |
|
| 7 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 8 |
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989, R) |
|
| 9 |
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991, R) |
|
| 10 |
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985, R) |
|
| 11 |
Demons 2 - The Nightmare Returns 1986, R) |
|
| 12 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 13 |
Halloween H2O 1998, R) |
|
| 14 |
Halloween II 1981, R) |
|
| 15 |
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988, R) |
|
| 16 |
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995, R) |
|
| 17 |
Halloween 1978, R) |
|
| 18 |
Halloween III - Season of the Witch 1982, R) |
|
| 19 |
Seed Of Chucky 2004, R) |
|
| 20 |
Bride of Chucky 1998, R) |
|
| 21 |
Child's Play 1988, R) |
|
| 22 |
Child's Play 2 1990, R) |
|
| 23 |
Child's Play 3 1991, R) |
|
| 24 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 25 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
























