My Favorite Movies
| anelouise2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 2 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 7 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 8 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 10 |
The Departed 2006, R) |
|
| 11 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 12 |
American History X 1998, R) |
|
| 13 |
Fear of the Dark 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Vampire Clan 2002, R) |
|
| 15 |
The Golden Compass 2007, PG-13) |














