Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  anelans's Rating My Rating
1
The Wedding Date 2005,  PG-13)
2
Zona Zamfirova 2002,  PG)
3
Made of Honor 2008,  PG-13)
4
The Notebook 2004,  PG-13)
5
Pretty Woman 1990,  R)
6
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
7
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
8
Forrest Gump 1994,  PG-13)
9
The Matrix 1999,  R)
10
Transformers 2007,  PG-13)
11
A Walk to Remember 2002,  PG)
12
The Godfather 1972,  R)
13
The Departed 2006,  R)
14
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
15
Gladiator 2000,  R)
16
V for Vendetta 2006,  R)
17
Love Actually 2003,  R)
18
Top Gun 1986,  PG)
19
Batman Begins 2005,  PG-13)
20
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
21
Remember the Titans 2000,  PG)
22
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
23
Step Up 2006,  PG-13)
24
Underworld: Evolution 2006,  R)
25
Ghostbusters 2 1989,  PG)
26
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
27
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
28
Blade II 2002,  R)
29
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
30
Everybody's Fine 2009,  PG-13)
31
Whiteout 2009,  R)
32
The Curious Case of Benjamin Button 2008,  PG-13)
The Curious Case of Benjamin Button
The best film I've seen since the begginig of time,bloody brilliant If I may say so,...I would recommend this film to everybody,..;)))))
33
Underworld 2003,  R)
34
You've Got Mail 1998,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments